Rejestracja
Logowanie

Wyszukiwarka

0 produktówRazem: 0.00 zł

 


Słownik polsko@polski z Miodkiem


39.90 zł

Profesor Jan Miodek
 
KSIĄŻKA NIEDOSTĘPNA W SPRZEDAŻY
  • Wrocław 2010
  • ISBN 978-83-61872-08-5
  • Objętość: 266 stron
  • Format: 125x195
  • Oprawa miękka
  • Całość w kolorze

Słownik polsko@polski z Miodkiem. Rozmowy profesora Jana Miodka o języku polskim z telewidzami z kraju i ze świata to jeden z ciekawszych poradników językowych dostępnych na rynku, który ze względu na atrakcyjny układ treści i bogactwo ilustracji w przyjazny i zabawny sposób uczy, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim i jak nie wpaść w gramatyczne, ortograficzne, stylistyczne, a nawet fonetyczne pułapki.

Książka stanowi zapis rozmów Profesora Jana Miodka o polszczyźnie prowadzonych z telewidzami z kraju i z całego świata.

Czytelnik, śledząc rozmowy Profesora, nie tylko dowiaduje się, które zjawiska współczesnej polszczyzny interesują czy drażnią Polaków szczególnie, ale również zaspokaja ciekawość i pozbywa się wszelkich wątpliwości językowych. Uczestnikami rozmów są Polacy rozsiani po świecie, dziennikarze prasy polonijnej, prowadzący programy radiowe i telewizyjne, którzy na co dzień obserwują zmiany zachodzące w polszczyźnie.

Obok rozmów z widzami Profesor Jan Miodek na przykładzie wielu artykułów prasowych, tekstów i komentarzy dostępnych w sieci, fragmentów programów, ogłoszeń i wypowiedzi telewizyjnych szczegółowo omawia najczęstsze błędy i problemy językowe.

Druga część książki – Po drugiej stronie ekranu – poświęcona jest kulisom programu Słownik polsko@polski. Czytelnik znajdzie w niej m.in. wywiad z Profesorem Janem Miodkiem, wrażenia współtwórców programu i zdjęcia ze studia, w którym powstaje program.
  

 

 

 

 

Jestem przekonany, że niniejsza publikacja przyczyni się do popularyzacji poprawności językowej i pomoże w zgłębianiu tajników polszczyzny wszystkim zainteresowanym edukacją językową.
 

Roman Kotapski
Redaktor Naczelny
Wydawnictwa MARINA

INFORMACJA O AUTORZE: tutaj

PATRONAT MEDIALNY: tutaj

MECENAT NAD KSIĄŻKĄ: tutaj

WSPÓŁPRACA: tutaj

Z książki...... tutaj

Powrót do