Rejestracja
Logowanie

Wyszukiwarka

0 produktówRazem: 0.00 zł

 


Sztuka skutecznego prowadzenia mediacji i negocjacji. Zagadnienia psychologiczne i komunikacyjne


54.00 zł

pod redakcją Aleksandra Binsztoka
  • Wrocław 2013
  • ISBN 978-83-61872-80-1
  • Format B5
  • Oprawa miękka
Obserwując życie społeczne, często spotykamy się z tym, że słowa: „negocjacje” i „mediacje” dla wielu ludzi brzmią podobnie, a często wręcz oznaczają dla nich to samo. Książka ta ma zatem wskazać na faktycznie istniejące podobieństwa i różnice występujące między tymi dwiema metodami rozwiązywania sporów. Z powyższym koresponduje także fakt, iż o negocjacjach napisano już wiele książek, o mediacjach zaś zdecydowanie mniej, co w strukturze tej publikacji szalę przeważa na korzyść tych drugich. 
 
Książka podzielona została na trzy części. Pierwsza dotyczy specyfiki pracy mediatorów i negocjatorów,  druga  odnosi się  do zagadnień związanych stricte z komunikacją w mediacjach i negocjacjach, trzecia  zaś poświęcona jest tematyce konfliktu i stresu w mediacjach i negocjacjach. 
 
Praca wszechstronnie i bardzo praktycznie przedstawia wiele aspektów procesów mediacji, ujmując je w kontekście relacji międzyludzkich, konfliktów, pracy zawodowej. Jej główne zalety to przydatność, ograniczenie nadmiaru teorii,  liczne porady pozwalające na wykorzystanie poszczególnych tekstów jako wskazówek do praktycznego działania mediatorów i rozwoju kandydatów na mediatorów. Polecam zwłaszcza początkującym mediatorom!
 
Prof. dr hab. Zbigniew Nęcki
Uniwersytet Jagielloński
PATRONAT MEDIALNY: 
  

     
 
 
SPIS TREŚCI: tutaj
 
Wstęp: tutaj