Rejestracja
Logowanie

Wyszukiwarka

0 produktówRazem: 0.00 zł

 


Witold Świętnicki


Witold Świętnicki jest znanym i cenionym reżyserem zarówno telewizyjnym, jak i filmowym. W latach 1984-1989 ukończył studia na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi.

 W 1990 r. otrzymał nagrodę w Babelsbergu za reżyserię filmu absolutoryjnego „Linia życia”. Od 1990 roku współtwórca i redaktor naczelny pierwszej w Europie Wschodniej prywatnej Telewizji Echo we Wrocławiu. W roku 1993 założył z Dariuszem Dynerem firmę Fajgel. Realizuje programy telewizyjne m.in. ,,Słownik polsko@polski”, "Mój pierwszy dzień". 

W 1999 roku zadebiutował filmem fabularnym pt. ,,O rety, moja babcia ma chłopaka”. Film otrzymał nagrodę główną w kategorii ,,Najlepsza komedia zagraniczna” na Atlantic City Film Festival w Stanach Zjednoczonych w 2000 roku oraz nominację do nagrody Złote Lwy.

W 2001 roku na 17. Międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Filmowym film w reżyserii Witolda Świętnickiego - ,,Golasy” dostały nagrodę publiczności (3. miejsce).

W 2004 roku wraz ze Stowarzyszeniem Filmowym WROFILM zrealizował ,,Dyskusję” – film fabularny, którego scenariusz powstał na podstawie komentarzy umieszczanych w Internecie.