Rejestracja
Logowanie

Wyszukiwarka

0 produktówRazem: 0.00 zł

 


Mediacje Gospodarcze


65.00 zł

Aleksander Binsztok

Mediacje Gospodarcze

pod redakcją Aleksandra Binsztoka

 

  • Wrocław 2015
  • ISBN 978-83-61872-25-2
  • Format B5
  • Objętość 256 stron
  • Oprawa miękka

Książka w całości poświęcona jest mediacjom gospodarczym. Zawarto w niej przegląd najważniejszych zagadnień w mediacji od strony zarówno prawnej, ekonomicznej, jak i od psychospołecznej. Publikacja przedstawia nowoczesne metody prowadzenia i promocji mediacji. Może być ona przewodnikiem dla prowadzących mediacje i jej uczestników. Do książki dołączono wzory dokumentów przydatnych w praktyce mediacyjnej.

Z recenzji:

Publikacja podejmuje problematykę bardzo aktualną i ważną w nowoczesnym systemie gospodarczym, w którym swoboda działalności łączy się z ryzykiem konfliktów. Mediacja zamiast sądowych procesów – to dobry kierunek. Autorzy piszą w duchu poradnika, z dużą uwagą dla praktycznej przydatności swych tekstów. Jest to więc świetny zbiór prac, będący rzetelnym podręcznikiem wprowadzającym w świat mediacji.

Prof. zw dr hab. Zbigniew Nęcki

Książka jest aktualnym i nowoczesnym kompendium wiedzy o efektywnym prowadzeniu mediacji gospodarczej, przedstawionym w przystępny, jednakże profesjonalny sposób. Załączone wzory dokumentów stanowią nieocenioną praktyczną pomoc. Adresatem tej propozycji wydawniczej są nie tylko mediatorzy, ale wszyscy zainteresowani ugodowym rozwiązywaniem sporów gospodarczych.
 
Agnieszka Rękas
Sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie,
Główny specjalista w Departamencie Prawa Cywilnego Ministerstwa Sprawiedliwości
 
 
Książka stanowi wartościową pomoc w przygotowaniu do rozwiązywania konfliktów oraz prowadzeniu mediacji. Ze względu na różnorodność omawianych problemów publikacja jest ważnym źródłem wiedzy zarówno dla profesjonalistów, w tym samych mediatorów, jak i dla każdego zainteresowanego tym tematem.
 
Krystian Mularczyk
Radca Prawny,
Członek kolegium redakcyjnego kwartalnika ADR. Arbitraż i Mediacj
 
 
PATRONAT MEDIALNY: 

   

 

SPIS TREŚCI: tutaj

WSTĘP: tutaj

INFORMACJE O AUTORACH: tutaj