Rejestracja
Logowanie

Wyszukiwarka

0 produktówRazem: 0.00 zł

 


Informacje o Autorach


Aleksander Binsztok - doktor nauk ekonomicznych; specjalizacja: zarządzanie i marketing; lider zespołu trenerów i mediatorów Firmy Szkoleniowo – Usługowej „Binsztok i Partnerzy”; adiunkt w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu; kierownik naukowy studiów podyplomowych z coachingu; wykładowca na studiach MBA (Master of Business Administration) organizowanych na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, kierownik naukowy pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu mediacji „Mediator (Master of Business Mediation)” organizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (obecnie realizowana jest VII edycja tych Studiów) oraz IV edycji finansowanych ze środków Unii Europejskiej (na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu); redaktor naukowy książek z zakresu mediacji i negocjacji: „Sztuka skutecznego prowadzenia mediacji. Zagadnienia prawne i ekonomiczne” (Wyd. UE we Wrocławiu, Wrocław 2012) oraz „Sztuka skutecznego prowadzenia mediacji i negocjacji. Zagadnienia psychologiczne i komunikacyjne” (Wyd. Marina, Wrocław 2013). W latach 2005–2009 prezes Oddziału Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa we Wrocławiu; autor ponad 70 publikacji naukowych, artykułów prasowych i książek nt. zarządzania, marketingu oraz psychologicznych technik wywierania wpływu społecznego w tym książek z zakresu komunikacji interpersonalnej pt.: „Kiedy kropla drąży skałę, czyli droga do mistrzostwa w komunikacji perswazyjnej”, „Kompendium technik perswazyjnych” czy „Jak oczarować klientów w sklepie, czyli merchandising z elementami psychologii zachowań konsumenckich”; laureat nagrody Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego za najlepszą książkę z zakresu zarządzania organizacjami; jeden z nielicznych naukowców, którzy łączą i wykorzystują najnowsze odkrycia w dziedzinie ekonomii i psychologii do generowania zysków w biznesie; doradca i trener firm, które z powodzeniem stosują w praktyce umiejętność niezauważalnego oddziaływania na myśli, emocje i zachowania innych ludzi. 

 
Anna Cisek – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych „Mediator (Master of Business Mediation)” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zawodowo: bankowiec. Członek stowarzyszenia Mediatorów „Consenso-Porozumienie”. 
 
Aleksandra Czechowska – absolwentka Politechniki Opolskiej oraz studiów podyplomowych „Mediator (Master of Business Mediation)” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.   Obecnie studentka 4 roku Psychologii Klinicznej w Wyższej Szkole Humanistycznej w Sosnowcu. Pracuje w firmie farmaceutycznej na stanowisku Menadżera.
 
Andrzej Dudzik – mgr- absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Zawodowo pełni funkcję starszego specjalisty do spraw ekonomicznych. Zatrudniony w państwowej jednostce budżetowej. Posiada uprawnienia do prowadzenia wewnętrznych audytów systemu zarządzania wg PN-EN ISO/IEC 17020, PN-EN ISO/IEC 17025 i PN-EN ISO 9001. 
 
Dominika Frencel - absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w oraz studiów podyplomowych „Mediator (Master of Business Mediation)” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Kierownik handlowym w dużej sieci. Zarządza  obrotem, marżą i produktem , a przede wszystkim koordynuje pracę podległych współpracowników. Wiedza z zakresu mediacji  wsparła ją w szybkim i efektywnym rozwiązywaniu problemów o charakterze metodologicznym i interpersonalnym. Zdobyte umiejętności sprawnego komunikowania się wykorzystuje na co dzień podczas spotkań z kontrahentami i klientami.
 
Magdalena Jaworska – absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych „Mediator (Master of Business Mediation)” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, prawa karno-skarbowego i prawa gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, zarządzania zasobami ludzkimi w Centrum Kształcenia Kadr Menedżerskich w Poznaniu uzyskując kwalifikacje zawodowe – Menedżer Zasobów Ludzkich; Zarządzanie Przedsiębiorstwem na kierunku Zarządzanie Wizerunkiem i Promocją Przedsiębiorstwa w Centrum Kształcenia Kadr Menedżerskich w Poznaniu. Jako finansowy organ postępowania przygotowawczego prowadzi dochodzenia z zakresu prawa karno-skarbowego i pełni przed sądem funkcję oskarżyciela. Współzałożycielka stowarzyszenia mediacyjnego „Consensio Porozumienie” we Wrocławiu.
 
Anna Jednak-Dudzik – mgr- główna księgowa w dwóch firmach: branży budowlanej oraz zarządzającej nieruchomościami na terenie powiatu ząbkowickiego. Absolwentka wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na dwóch kierunkach: Informatyka i ekonometria w zakresie informatyki w zarządzaniu oraz Finanse i rachunkowość w zakresie nieruchomości. Absolwentka podyplomowych studiów pedagogicznych oraz Master of Business Mediation.  Od 2014 roku członkini Stowarzyszenia Mensa Polska.
 
Maciej Kanicki – z wykształcenia inżynier informatyk. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu analizy finansowej oraz mediacji, na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Od 11 lat związany z Europejskim Funduszem Leasingowym, wcześniej zdobywał doświadczenie w działach sprzedaży firm z segmentu IT oraz FMCG. Obecne jego zainteresowania zawodowe oscylują wokół zagadnień z obszaru komunikacji interpersonalnej z naciskiem na negocjacje business to business.
 
Edyta Kosarewicz – specjalistka i praktyk w negocjacjach, obsłudze  procesów budowlanych w zakresie prawno-administracyjnym, a także zagadnień związanych z zakresem prawa pracy. Autorka umów i opracowań wykorzystywanych w procesach budowlanych takich, jak ogólne warunki kontraktowe dla zleceniobiorców, istotnych warunków procedury inwestycji budowlanej oraz Manual Book’a dla przedsiębiorstw z branży budowlanej i handlowej, propagatorka mediacji gospodarczych w branży budowlanej.
 
Dorota Kubacka-Kołowska – absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych oraz studiów podyplomowych „Mediator (Master of Business Mediation)” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zawodowo nauczyciel wychowania przedszkolnego. W roku 2012 uzyskała Dyplom Roku przyznany przez wicemarszałka woj. dolnośląskiego  za wysokie wyniki w nauce i zajęcie trzeciego miejsca w konkursie na najlepszą pracę magisterską.
 
Marta Michnowicz – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania wierzytelnościami oraz mediacji („Mediator (Master of Business Mediation)”) na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zawodowo mediator w sprawach: gospodarczych, cywilnych, pracowniczych, rozwodowych, rodzinnych i społecznych. Członek i założyciel Stowarzyszenia Mediatorów "CONSENSIO-POROZUMIENIE". Uczestniczka oraz organizatorka konferencji, warsztatów i seminariów poświęconych mediacji. Prowadzi poradnictwo i doradztwo dotyczące ADR w ramach współpracy z Poradnią Prawną i Poradnią Rodzinną, Pro Publico Bono- bezpłatne mediacje w ramach Ogólnopolskich Kampanii Mediacyjnych „Pogódźmy się na święta”, "Zgoda Prezent na Dzień Dziecka".
 
Paweł Miłoszewski – absolwent Politechniki Warszawskiej, studiów MBA w Akademii im. Leona Koźmińskiego oraz studiów podyplomowych „Mediator (Master of Business Mediation)” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Praktyk biznesu, wielokrotnie zapraszany jako prelegent podczas najważniejszych konferencji omawiających tematykę Zarządzania Zasobami Ludzkimi. W latach 2006 – 2014 pracował jako Dyrektor HR w dużych międzynarodowych spółkach, w AmRest, Faurecji i Whirlpool Polska S.A. Od maja 2014 r. pełni obowiązki Dyrektora HR w Bakalland S.A. 
 
Wojciech Orłowski - absolwent studiów magisterskich oraz studiów podyplomowych z mediacji (Master of Business Mediation) na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Magister ekonomii, mediator sądowy i przedsądowy. Specjalizuje się w mediacjach gospodarczych (cywilnych) oraz mediacjach rodzinnych. Współpracownik i członek Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów. Zaangażowany w wiele projektów ogólnopolskich związanych z mediacjami. Współpracuje jako mediator z lokalnymi sądami na Dolnym Śląsku. Wpisany na listę mediatorów sądowych w Sądach Okręgowych we Wrocławiu i w Świdnicy. Od kilku lat prowadzi także szkolenia w szkołach średnich na Dolnym Śląsku oraz w sądach podczas Dni Mediacji, ukierunkowane na przekazywaniu młodzieży wiedzy dotyczącej idei i zalet mediacji, która w dalszym ciągu w polskim społeczeństwie jest bardzo mało znanym instrumentem prawnym.
 
Małgorzata Rojowska – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych „Mediator (Master of Business Mediation)” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zawodowo radca prawny. Jako wspólnik  Kancelarii  Radców Prawnych G.Bar & M.Rojowska s.c. prowadzi praktykę prawniczą. Posiada duże doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego, obsłudze samorządów terytorialnych, spółek  komunalnych. Ponadto zajmuje się  obsługą  prawną i doradczą projektów finansowanych z funduszy strukturalnych. Mediator sądowy, wpisana na listę stałych mediatorów sądowych w Sądach Okręgowych we Wrocławiu, Opolu, Legnicy, Świdnicy, Jeleniej Górze i Zielonej Górze.  Praktykę mediacyjną realizuje zarówno w pracy zawodowej uczestnicząc w mediacjach jako pełnomocnik stron, jak również jako mediator sądowy  w ośrodku mediacyjnym prowadzonym przez pozarządową organizację  pożytku publicznego.  
 
Katarzyna Rudek – absolwenta Uniwersytetu Wrocławskiego, Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz studiów podyplomowych „Mediator (Master of Business Mediation)” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Wpisana na listę mediatorów w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze. Zawodowo pracuje w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Były Rzecznik Dyscyplinarny w Łużyckim Oddziale Straży Granicznej w Lubaniu i reprezentant Oddziału przed Wyższą Komisją Dyscyplinarną przy Radzie Ministrów w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Mediatorów Polskich.
 
Ewa Staniszewska – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych „Mediator (Master of Business Mediation)” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Aktualnie studentka prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zawodowo współpracuje z renomowaną kancelarią prawną we Wrocławiu.
 
Katarzyna Zalas-Kamińska – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych „Mediator (Master of Business Mediation)” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.  Mediator w Krajowym Stowarzyszeniu Antymobbingowym we Wrocławiu. Zawodowo zajmuje się promocją i mediacją. W szczególny sposób interesuje się mediacjami pracowniczymi. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. 
 
 
 
Na zakończenie, nieco inaczej niż w przypadku innych autorów, chcielibyśmy zaprezentować Państwu sylwetkę naszego Przyjaciela i Mentora Śp. Tadeusza Szewioły, współtwórcy tej książki.
 
Tadeusz Szewioła (1954-2013) – prawnik, sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu. W latach 1980-1988 asystent i starszy asystent w Instytucie Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 1.09.1988 r. asesor, a od 1.08.1990 r. sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej. Orzekał w wydziałach: Karnym oraz Rodzinnym i Nieletnich. W latach 1991-1992 sprawował nadzór nad działalnością Zakładu Poprawczego w Sadowicach. W okresach od 2.01.1996 r. do 30.06.1996 r. i od 1.08.2003 r. do 31.01.2004 r. był delegowany do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie pełnił obowiązki głównego specjalisty w Departamencie Spraw Rodzinnych i Nieletnich. W dniu 4.02.1998 r. powołany został na stanowisko Sędziego Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Orzekał kolejno: w Wydziale Ubezpieczeń Społecznych, w Wydziale Pracy i w Wydziale Cywilnym Rodzinnym. W latach 1998-2000 i od 2012 był członkiem Kolegium Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Od lipca 2001 r. pełnił funkcję prezesa Zarządu Oddziału we Wrocławiu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. W latach 2004-2008 był członkiem Zarządu Stowarzyszenia „Iustitia”. Był również aktywnym członkiem Stowarzyszeniu Sędziów Sądów Rodzinnych.
Zmarł nagle w dniu 23 grudnia 2013 r.
Pełniąc obowiązki sędziego zawsze wyróżniał się pracowitością i skutecznością. W swojej bogatej działalności społecznej wykazywał wybitne zdolności organizacyjne i wyjątkowe zaangażowanie. Uczynił wiele dla środowiska sędziów, dbając o jego integrację i przykładając dużą wagę do przestrzegania zasad etyki zawodowej. Bardzo aktywnie pracował na rzecz stosowania i doskonalenia mediacji, szczególnie w postępowaniu cywilnym.