Rejestracja
Logowanie

Wyszukiwarka

0 produktówRazem: 0.00 zł

 


SAMORZĄD POWIATOWY W POLSCE. Struktura, zadania, wybory.


65.00 zł

pod redakcją Łukasza Tomczaka

 

  • Wrocław 2015
  • ISBN 978-83-61872-45-0
  • Format B5
  • Objętość 250 stron

 

Po wejściu w życie reformy wprowadzającej kolejne szczeble samorządu jego rola wzrosła. Wynika to nie tylko ze zmian prawnych, rozwoju polskiej demokracji, ale także przemian, jakie miały miejsce w społeczeństwie. Istotą samorządu jest jego niezależność i tworzenie lokalnej wspólnoty.

Aktywność obywateli, wypowiadających się w ważnych dla swojego najbliższego otoczenia sprawach, ich udział w wyborach i referendach lokalnych jest najważniejsza dla sprawnego działania wspólnoty. Osobny problem stanowi miejsce samorządu i jego poszczególnych szczebli w strukturze państwa. 

Książka poświęcona jest wyłącznie problemom funkcjonowania samorządu powiatowego. Omówione są w niej m.in. zadania, jakie wykonują wybrane władze samorządowe. Jest to próba przedstawienia działalności powiatów jako jednostek samorządu terytorialnego oraz wskazania ich miejsca w strukturze państwa i wyborach przedstawicieli lokalnej wspólnoty do rad powiatu.

Redakcja: Łukasz Tomczak

 

Z recenzji:

Książka jest cennym elementem dyskursu o funkcjonowaniu samorządu powiatowego w naszym kraju, jego zadaniach, strukturze, rozwoju demokracji lokalnej i obywatelskiej.

dr hab. Dariusz Skrzypiński

Uniwersytet Wrocławski

 

Słowo wstępne:

Spis treści:

Informacja o autorach:

 

Powrót do